מאמרים

תעסוקה כאנשי מקצוע - פרילנסר או שכיר? - המשך המאמר

זאת תהיה ההזדמנות שלכם לספוג כמה שיותר ניסיון וללמוד מהאנשים שאתם עובדים לצדם במשרד כך שתוכלו בעתיד להתפתח למשרות בכירות יותר. תצטרכו מידה רבה של סבלנות ואורח רוח בעבודות כשכיר – לרוב אתם תידרשו לעבוד קשה מאוד בהתחלה, כדי לצבור אמון אצל המעסיק, אולם ככל שיעבור הזמן כך גם תינתן לכם יד חופשית יותר לביטוי אישי כאנשי מקצוע.
אם תבחרו לעבוד כשכירים, תידרשו במקרים מסוימים לבחור בין חברה גדולה ובעלת שם גדול בתחומה או בחברה אינטימית בה תוכלו לבלוט. זכרו שבחברות גדולות התחרות בין העובדים היא גדולה מאוד, ונדרשים לרוב כוחות ויכולות אל-טבעיות כדי להתבלט במשרדים כמו גוגל, מייקרוסופט, וכו'. עבודה בחברה קטנה ואינטימית, לעומת זאת, תאפשר לכם לבלוט בצורה מודגשת יותר, אולם ייתכן והרקורד שלכם במקום כלל לא ייחשב בעתיד משום שמדובר בעסק זניח.
בהתלבטות בין פרילנסריות לשכירות, כדאי לכם להתחיל מעבודה במסגרת חברה – לפחות בהתחלה. אלא אם יש לכם רשת ענפה של קשרים בתעשייה בה אתם עובדים, כפרילנסרים בוודאי תתקשו למצוא בתחילת הדרך לקוחות אשר ירצו את שירותיכם. לכן, דרך עבודה בחברה מסוימת, תוכלו לצבור את מוניטין שיאפשר לכם בעתיד לעבוד גם מהבית או מבתי הקפה. כדי לעבור כפרילנסר, תזדקקו גם למידה רבה של אחריות אישית – לא לכולם קל לעבוד מהבית.

חזרה לחלק ראשון