מאמרים

תעסוקה כאנשי מקצוע - פרילנסר או שכיר?

סיימתם ללמוד, מזל טוב על סיום תקופת ההכשרה המקצועית. עכשיו הגיע הזמן להתפרנס מהמקצוע בו השקענו זמן ומשאבים רבים – הצעד הראשון לקריירה המצליחה שלכם מתחיל כאן, וכמו בכל דבר הצעדים הראשונים הם לעיתים החשובים ביותר. אתם תצטרכו לבחור בקפידה את המקום בו אתם עובדים, את התנאים שתקבלו, ובעיקר תצטרכו לרכוש כמה שיותר ניסיון שיאפשר לכם בעתיד לפרוץ החוצה ולפרוח. אז איך עושים את זה?
אם אתם בעלי מקצוע שסיימו את לימודי ההכשרה שלהם בתחום, תוכלו לבחור בין שני סוגים של עבודה – במסגרת חברה מסוימת, או פרילנסר. לכל אחד מהשניים יש את היתרונות שלו, אולם גם חסרונות שיש לשים לב אליהם בטרם ההחלטה הגורלית. זכרו שבמרבית המקרים לוקח זמן עד שאתם נכנסים באופן מלא לתחום שלמדתם, עם הבנה מלאה.
אפשרות אחת היא לעבוד כפרילנסר עצמאי. אם למדתם על פרסום בגוגל, לדוגמא, תוכלו לספק שירותי קידום אתרים ופרסום אתרים במנוע החיפוש הפופולרי. המסגרת הזו מאוד חופשית, לטוב ולרע, והיא מאפשרת לכם לבחור באילו שעות וימים אתם עובדים והיכן. תוכלו לעבוד מהבית, כמו שרבים עושים, לשכור משרד, או לערוך את הפגישות והעבודה השוטפת בבתי קפה שונים ומגוונים. זכרו שבכל מקרה אתם תצטרכו לגשת אל מס הכנסה וכן מע"מ כדי לקבל "עוסק פטור ממס", כפי שרבים מהעצמאיים במשק עושים.
אפשרות נוספת היא לעבוד כשכיר בחברה המספקת שירותים בתחום שלמדתם, כמו פרסום בטלוויזיה או פרסום בגוגל.

המשך מאמר