מאמרים

האם לעבוד מהבית? - המשך המאמר

למעשה, מרבית אנשי התקשורת והכותבים, עורכים ואף מתרגמים, מבצעים את המטלות שלהם בבית – במקום היחיד בו יוכלו למצוא שקט נפשי ושלווה שפנויה לטקסטים השונים. כדי להצליח בכך תצטרכו מחשב טוב, ומומלץ בחום לארגן את הבית כך שיהיה נעים לשהות ארוכה.
חשבו על אפשרות נוספת ומעניינת – עיצוב אחד החדרים בבית כמשרד לכל דבר, שיקבל לקוחות ובו יערכו פגישות. עובדים רבים במשק נוהגים לעשות זאת מטעמי נוחות, ולמעשה לא קיים הבדל רב בין אפשרות זו לבין השכרת משרד יקרה. ואולם, אם אתם גרים בבית בו נמצאים ילדים ודיירים רבים בשעות העבודה, כדי לארגן את המשרד כך שיהיה מופרד משאר חלקי הבית.
כמובן שגם עבודה מהבית תחסוך לכם כסף רב עבור הוצאות שוטפות כמו ארוחות צהריים. תופתעו לגלות כמה מאות או אלפי שקלים אתם מבזבזים בחודש על אכילה בחוץ במהלך הפסקת הצהריים. אם תחליטו לעבוד בבית, תוכלו לבשל בעצמם בקלות רבה.
כדי להצליח ולעבוד מהבית, אתם בעיקר זקוקים לאופי חזק. לא פשוט לעבוד מהמיטה, שבכל רגע אתם יכולים לגשת למטבח או לצפות בטלוויזיה. כדי להצליח במשימה, דרושה משמעת אישית במסגרתה תחליטו כמה שעות אתם מקדישים ביום לעבודה. במקום להתרוצץ בין משרדים או פגישות במקומות שונים, השהות בבית תקל עליכם ותאפשר לכם להתרכז במה שבאמת חשוב – פרנוסה.

חזרה לחלק ראשון